GanacheCzekladowy Ganache, to pyszny sos sporządzony na bazie śmietanki i czekolady, posiadający wiele smacznych zastosowań. Możecie wykorzystać go do ciast, tortów, lodów, deserów czy trufli lub obtoczyć w nim swoje ulubione owoce.
Jego konsystencja zmienia się w zależności od temperatury. Ciepły jest lejący i świetnie sprawdzi się w roli polewy (polewy, która nawet po zastygnieciu się nie łamie- ale zachowuje swoje plastyczne właściwości), gdy osiągnie temperatę pokojową, to najlepszy moment aby umieścic go w rękawie do zdobienia tortów i wykorzystać do czekoladowych zdobień i napisów , natomiast z zastygającego Ganache możecie ulepić pyszne czekoladowe trufelki!
Ganache posiada jeszcze jedną pyszną cechę- nawet w zastygnietej formie, w momencie ugryzienia jest miękki i rozpływa się w ustach! Chcielibyście się sami o tym przekonać?! 😉 W takim razie zapraszam do przepisu i życzę Smacznego! 😉

SKŁADNIKI:
  • 120 g. ciemnej czekolady (o zawartości kakao od 60% do 80%)
  • 50 g. masła do wypieków
  • 3 łyżki cukru
  • 180 ml. śmietany kremówki

Wykonanie:

Ganache - skladniki

Wszystkie składniki umieszczamy w szklanej misce ( czekolada powinna byc połamana w kosteczki, a masło pokrojone).
Następnie stawiamy miskę na garnku z gotującą się wodą(na małym ogniu), tak- aby dno miski nie dotykało wody.

Ganache

Od czasu do czasu mieszamy, aż wszystko się rozpuści i wszystkie składniki połączą się ze spobą w gładką masę.

Gotowy Ganache zestawiamy z garnka i w zależności do czego zamierzamy go przeznaczyć, wykorzystujemy od razu lub pozwalamy mu przestygnąć i zgęstnieć.

Smacznego!!!