Krem rozany

Oto kwitnący ogród w pucharku! Bazą kremu jest śmietana kremówka i serek mascarpone, zatem krem jest delikatny- a dodatek wody różanej nadaje mu przyjemny kwiatowy posmak. Możecie go wykorzystać nie tylko jako deser, ale również do ciast i tortów, zwłaszcza tych, które zawierają kwiaty w elementach ozdoby .
Wyobraźcie sobie tort, ozdobiony kremowymi różyczkami, który nie tylko kwitnąco wygląda, ale po spróbowaniu okazuje się, że również w ustach pozostawia przyjemną różaną nutę…miła i smaczna niespodzianka!

SKŁADNIKI NA KREM ŚMIETANOWY:
( na 6 pucharków)
  • 500 ml śmietany kremówki
  • szklanka cukru pudru
  • 500 g serka mascarpone
  • łyżeczka wody różanej
  • barwnik spożywczy czerwony

Przygowowanie Kremu :

W dużym naczyniu zaczynamy ubijać śmietanę.
Gdy zaczyna ona gęstnieć- przerywamy miksowanie ,dodajemy cukier puder, serek mascarpone, wodę różaną i trochę barwnika ( nie chodzi nam o głęboki czerwony, a o różowy kolor, dlatego barwnika wystarczy tylko troszeczkę, zwłaszcza, jeżeli używacie barwnika w proszku).
Rozdrabniamy serek na mniejsze kawałki  za pomocą łyżki, następnie ponownie miksujemy aż do uzyskania gęstej, kremowej masy.

Moc wody różanej może różnić się w zależności od producenta- podobnie jest z wyrazistością barwników spożywczych. Dlatego jeżeli gotowy krem ma dla Was zbyt mało zdecydowany kolor i smak, możecie dodać dodatkowych kilka kropel wody różanej lub jeszcze trochę barwnika- i dokładnie, ręcznie wymieszać ( nie używamy już miksera, bo zamiast kremu zrobicie różane masło! 🙂 ).

Dla uzyskania ładnie prezentującego się deseru- najlepiej jeżeli nakładamy krem do pucharka za pomocą rękawa do zdobienia tortów.

Gotowy krem przechowujemy w lodówce.

Smacznego!!!